Fifa PGL

BuiltWithNOF

Regulament

Meciurile vor avea loc Luni-Miercuri si Vineri-Duminica la orice ora din zi, ramanand ca cei doi jucatori sa se inteleaga. Prima etapa ramane de stabilit cand se va desfasura. Jocurile vor avea loc prin Direct-IP. Nimeni nu joaca mai mult de 2 etape pe saptamana,
ATENTIE !!! care nu respecta regulamentul va fi exclus din campionat.Orice etapa jucata fara voia organizatorului va fi fara nici o discutie anulata. ATENTIE !!! Nici o etapa nu se joaca pana nu veti fi anuntati de organizator. ATENTIE CE FACETI !!!!!!!!!! Valabil si pentru cupa !!! Jucati Doar Cand Sunteti Anuntati ATENTIE !!!
Echipe:
Echipa nu poate fi schimbata in timpul campionatului. La sfarsitul sezonului userii care vor retrograda din Seria A vor pierde echipa iar in Divizia B vor trebui sa-si aleaga alta. In acelasi timp, userii care vor promova isi vor putea schimba echipele, putand chiar alege din cele care au retrogradat.

Campionatul
:Se vor disputa 18 etape, 9 etape turul- 9 etape returul. La sfarsitul sezonului vor retrograda 4 echipe si vor promova alte 4.

Rezultatul: Daca dupa terminarea celor 90 de minute scorul este egal, nu se vor disputa minute de prelungire sau penalty-uri (doar daca vreti dar scorul ramane cel de dupa 90’)
Dupa incheierea meciului dintre doi jucatori, cand apare rezultatul final + continue se va apasa butonul Print Screen (Fifa PGL TM) apoi intrat intr-un program de editat grafica (merge si in Paint) si apasat paste pentru imprimare. Se va salva fisierul in format JPG (BMP e prea mare) si apoi trimisa poza la
costinel@yahoo.com daca nu voi primi poze de la amandoi jucatori,
jucatorul care nu a trimis poza va pierde automat meciul.

Meciul: Inaintea de inceperea partidei cel care a dat host, dupa conectare, va trebui sa intre in Settings pentru a-i arata celuilalt ca setarile sunt conforme cu regulamentul.

Probleme tehnice: IMPORTANT!!!
Am observat ca prima oara cand se conecteaza doi useri, UCL-ul incarca setarile proprii ale fiecaruia, din aceasta cauza, nu se mai sincronizeaza jocul si imediat dupa startul meciului apare”conection lost”, dar dupa a doua conectie problema dispare.
In caz ca meciul se intrerupe in minutul X , se va juca minutele ramase din acel meci. Spre exemplu un meci interupt in min 20 ,urmatorul meci se va juca din min 0 pana in min 70. si bineinteles ca scorul din meciul intrerupt va ramane valabi.Inainte de inceperea etapei va recomand un restart de Pc.

Daca nu va puteti conecta incercati urmatoarele chestii: verificati daca nu aveti vreun antivirus activat sau vreun firewall. Aceste programe blocheaza accesul celorlalti utilizatori la calculatorul dumneavoastra si, implicit, si la conectarea in UCL.

Probleme de joc:
Daca unul dintre user nu este online in timpul duratei etapei (trei zile) va pierde meciul cu 3-0. Daca unul dintre useri reclama faptul ca nu-si poate gasi adversarul, iar acesta nu da mesaj in timpul etapei respective, va pierde meciul cu 3-0. Daca cei doi useri nu se pot conecta din motive necunoscute, meciul se va termina 0-0. Daca un user nu a fost gasit, nu si-a jucat meciurile sau nu s-a putut conecta trei etape consecutive, el va fi inlocuit.
Durata reprizei: 8 minute
Speed: fast sau normal (ramane la latitudinea jucatorilor)

Sistemul de promovare-retrogradare:
Seriile A - B contin toate cate 10 echipe. Din Fiecare Serie vor retrograda 4 echipe si vor promova tot 4 echipe.Userii care promoveaza isi vor alege in functie de loc echipa.

Cupa - In cupa nu merge ultimul din seria A si ultimi 3 din seria B Va Multumesc. Costin

Daca aveti alte precizari si completari de facut sunt binevenite. Locul
de vicepresedinte este inca vacanta. Ultimul vicepresedinte a fost
asasinat.
Userii care participa in - Fifa 06 PGL - nu am voie sa mai participe si in alte campionate de Fifa !!! Userii care vor fi prinsi in alte campionate de Fifa - vor fi exclusi din campionat !!! Va Multumesc !!! Atentie... 3 zile stau la dispozitia dv. pt a juca o etapa ! Atentie - Daca X il cauta pe Y Luni iar Y il cauta Marti pe X iar Miercuri X il cauta pe Y si nu da de el automat Y pierde etapa !!! Aceasta regula este facuta sa nu se mai evite adversarii intre ei !!! Asa se va juca meciul !!! Pt Probleme stiti unde ma gasiti !!! Bafta.
Va rog sa va respectati partenerii de intrecere si sa nu apelati la cuvinte obscene sau la injurii. Daca primesc reclamatii in acest sens de la mai multi useri impotriva unui alt user voi trece la sanctiuni, de la pierderea cu 3-0 a meciului din etapa respectiva la excuderea din campionat. Va Multumesc !!!       Bafta.